Irańskie rakiety mogą sięgnąć Polski

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

To wcale nie jest sprawa, która nas nie dotyczy, a Iran wcale nie jest tak daleko. Zdaniem Aleksandra Szczygły, rakiety długiego zasięgu, wystrzelone przez Teheran, mogą sięgnąć południowych rejonów Polski. Dlatego powinna była powstać tarcza antyrakietowa – przekonywał szef BBN w Radiu ZET.

Iran dziś wystrzelił dwie rakiety krótkiego zasięgu,  jutro odpali pocisk Shahab 3, który ma zasięg nawet 2100 kilometrów. Jednak Teheran pracuje także nad rakietą Shahab 6, która wzorowana jest na północnokoreańskim pocisku Taepodong-2, który ma zasięg nawet do 10 tys. kilometrów.

Chodzi o rakiety, które mogą dosięgnąć Europy, a następnie wschodniego wybrzeża USA – tłumaczył Aleksander Szczygło. To właśnie zagrożenie ze strony rakiet dalekiego zasięgu było powodem, dla którego powinna była powstać tarcza antyrakietowa – podkreślił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Zdziwienia całą sytuacją nie krył także Zbigniew Chlebowski z PO. To kuriozalna sprawa, przecież w zeszłym tygodniu eksperci z administracji Obamy mówili, że zagrożenie ze strony Iranu zostało zminimalizowane – przypomniał. A Joachim Brudziński z PiS stwierdził, że Barack Obama będzie musiał zweryfikować swój idealistyczny obraz świata.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze