Irańska policja przyznaje: 5 osób zginęło

zamieszki-w-iranie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Irańska policja potwierdziła, że w niedzielę podczas starć w stolicy kraju Teheranie zginęło pięć osób – poinformowała oficjalna agencja IRNA. Inne media państwowe podały, powołując się na wysokiego przedstawiciela policji, że aresztowano 300 ludzi.
zamieszki-w-iranie
W dzisiejszych zamieszkach pięć osób zginęło w podejrzany sposób. Policja prowadzi dochodzenie – głosi cytowane przez agencję IRNA oświadczenie policji.

Wcześniej w niedzielę policja dementowała doniesienia o ofiarach śmiertelnych starć uczestników demonstracji antyrządowych z siłami bezpieczeństwa.

Protesty antyrządowe, do których dochodzi od czasu czerwcowych wyborów prezydenckich, których wyniki zostały – zdaniem opozycji – sfałszowane, nasiliły się w ostatnich dniach przy okazji przypadającej w niedzielę kulminacji święta Aszury, upamiętniającego śmierć imama Husajna, wnuka Mahometa.

Antyrządowe demonstracje wybuchają też poza stolicą Iranu. W sobotę w Isfahanie, w środkowym Iranie, siły bezpieczeństwa starły się ze zwolennikami zmarłego 19 grudnia dysydenckiego duchownego, ajatollaha Hosejna Alego Montazeriego.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook