Irańscy emigranci chcą zaostrzenia sankcji wobec Teheranu

iran-bron-atomowa
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Tysiące zwolenników opozycyjnej emigracyjnej Narodowej Rady Oporu Iranu (NCRI) demonstrowało w sobotę pod Paryżem, potępiając prezydenta Mahmuda Ahmadineżada i domagając się demokratyzacji kraju.

iran-bron-atomowa
Demonstranci deklarowali również, że zaostrzenie sankcji wobec Teheranu jest niezbędne, jeśli światowe mocarstwa liczą na objęcie kontrolą irańskiego programu nuklearnego.

W imprezie, która odbyła się na prowizorycznym stadionie na północ od Paryża, wzięli także udział były ambasador USA przy ONZ John Bolton i były premier Hiszpanii Jose Maria Aznar oraz ponad 100 parlamentarzystów z Europy, państw Bliskiego Wschodu i Stanów Zjednoczonych.

„Społeczność międzynarodowa straciła rok temu bardzo ważną okazję, gdy nie udzieliła silnego poparcia bojownikom o wolność na irańskich ulicach” – powiedział Aznar agencji Reutera, nawiązując do protestów po uznanej za zmanipulowaną reelekcji Ahmadineżada w 2009 roku.

„A teraz nadal zatwierdzamy sankcje, które moim zdaniem nie są wystarczające” – dodał hiszpański polityk.

Także Bolton uznał podejmowane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ kroki wobec Iranu za zbyt mało stanowcze. „Nie uważam, by sankcje powstrzymały ten reżym przed uzyskaniem broni nuklearnej” – powiedział Reuterowi.

Według rzecznika NCRI, na wiec przybyło około tysiąca autobusów ze zwolennikami tej organizacji. Liczbę obecnych rzecznik ocenił na „wiele dziesiątek tysięcy”. Jak zaznacza Reuters, niezależna weryfikacja tej liczby nie jest dostępna.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook