Irańczykom kończą się pieniądze

iranska-waluta
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran boryka się z coraz większymi kłopotami finansowymi – władze ograniczyły właśnie wypłaty z kont bankowych. Wall Street Journal zaś Amerykanom radzi sięgnięcie po tzw. soft power, by jeszcze bardziej zmiękczyć reżim w Teheranie.

iranska-waluta

Od czwartku z kont bankowych Irańczycy mogą wypłacić tylko do 150 mln riali (około 15 tys. dolarów) dziennie, poinformował wicegubernator irańskiego banku centralnego Aszgar Abolhasani.
(…)

Minister finansów Szamseddin Hosejni oświadczył, że kontrolowanie gotówki będzie służyć walce z praniem brudnych pieniędzy. Jednak zdaniem obserwatorów, w rzeczywistości chodzi tu o ograniczenie inflacji.

Gospodarka Iranu jest w tej chwili poważnie zdezorganizowana, a wskaźnik inflacji przekracza 25 proc. rocznie.

Odeprzeć argumenty reżimu

Wreszcie odparcie czterech głównych argumentów irańskiej propagandy: że reformatorzy są niereprezentatywni i nie są patriotami; że USA są w fazie schyłkowej i chcą zawrzeć porozumienie z Iranem, aby wycofać się z Bliskiego Wschodu; że program atomowy spowoduje postęp technologiczny oraz że międzynarodowy sprzeciw wobec niego jest zachodnim spiskiem mającym na celu utrzymanie Iranu i świata muzułmańskiego w biedzie i zacofaniu – pisze WSJ.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze