Iran.Chamenei krytykuje obecność wojskową USA w Zatoce Perskiej

chamenei-2
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Najwyższy duchowy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei skrytykował w piątek amerykańską obecność wojskową w Zatoce Perskiej i oświadczył, że Stany Zjednoczone usiłują wystraszyć arabskich sąsiadów Iranu, by kupowali od Waszyngtonu broń.

Chamenei wygłosił te uwagi po obejrzeniu pierwszego zbudowanego w Iranie niszczyciela, który został w piątek zwodowany w Zatoce Perskiej.

Chamenei oznajmił, że Stany Zjednoczone i Izrael usiłują siać niezgodę między Iranem i innymi krajami arabskimi. „USA i reżim syjonistyczny usiłują siać niezgodę, aby odwrócić uwagę krajów islamskich od najważniejszych wrogów świata islamskiego, którymi są USA i Izrael” – powiedział Chamenei.

Wyraził jednak przekonanie, że Waszyngton nie osiągnie swego celu.

Zapewnił przy tym, że jego kraj nie dąży do zdobycia broni nuklearnej, bo islam zakazuje broni masowego rażenia. „Z tego powodu nie wierzymy w bombę atomową i nie zabiegamy o nią” – oświadczył.

Zachód podejrzewa, że pod pozorem cywilnego programu wzbogacania uranu Teheran dąży do wyprodukowania materiału pozwalającego mu na zbudowanie bomby nuklearnej.

Więcej na: gazeta.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook