Iran.Chamenei krytykuje obecność wojskową USA w Zatoce Perskiej

chamenei-2
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Najwyższy duchowy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei skrytykował w piątek amerykańską obecność wojskową w Zatoce Perskiej i oświadczył, że Stany Zjednoczone usiłują wystraszyć arabskich sąsiadów Iranu, by kupowali od Waszyngtonu broń.

Chamenei wygłosił te uwagi po obejrzeniu pierwszego zbudowanego w Iranie niszczyciela, który został w piątek zwodowany w Zatoce Perskiej.

Chamenei oznajmił, że Stany Zjednoczone i Izrael usiłują siać niezgodę między Iranem i innymi krajami arabskimi. „USA i reżim syjonistyczny usiłują siać niezgodę, aby odwrócić uwagę krajów islamskich od najważniejszych wrogów świata islamskiego, którymi są USA i Izrael” – powiedział Chamenei.

Wyraził jednak przekonanie, że Waszyngton nie osiągnie swego celu.

Zapewnił przy tym, że jego kraj nie dąży do zdobycia broni nuklearnej, bo islam zakazuje broni masowego rażenia. „Z tego powodu nie wierzymy w bombę atomową i nie zabiegamy o nią” – oświadczył.

Zachód podejrzewa, że pod pozorem cywilnego programu wzbogacania uranu Teheran dąży do wyprodukowania materiału pozwalającego mu na zbudowanie bomby nuklearnej.

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze