Iran: Zamknięto biuro reformatora Karubiego

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prokurator Teheranu nakazał zamknięcie biura jednego z liderów opozycji, proreformatorskiego Mehdiego Karubiego – podała agencja ILNA.

Agencja cytuje rzecznika partii Karubiego, Ismaila Gerami-Moghaddama, który powiedział, że przedstawiciele prokuratury opieczętowali wejście do lokalu, nakazując wcześniej Karubiemu i pozostałym opuszczenie biura.

– Ok. 15.00 (12.30 czasu polskiego) kilku urzędników przyszło do biura Karubiego w północnej części Teheranu… Zabrali dokumenty, dyskietki, komputery i filmy – powiedział rzecznik.

Karubi, który był jednym z rywali Mahmuda Ahmadineżada w czerwcowych wyborach prezydenckich, naraził się władzom, gdy oświadczył, że część osób zatrzymanych w trakcie powyborczych protestów została w więzieniu zgwałcona. Podkreślał, że cztery osoby są gotowe zeznać przed parlamentem, że w więzieniu były wykorzystywane seksualnie. Na stronie internetowej swej partii poinformował w tym tygodniu, że przekazał w tej sprawie stosowne materiały komisji parlamentarnej.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze