Iran: Wymiana ambasadorów, którzy wsparli opozycję

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran dokonuje wymiany 40 ambasadorów, w tym tych, którzy wyrazili poparcie dla uczestników zamieszek po kontestowanych czerwcowych wyborach prezydenckich – podała w środę półoficjalna agencja Fars (FNA).

Po tym doniesieniu rzecznik MSZ Hassan Kaszkawi powiedział, że Iran ma 130 zagranicznych misji dyplomatycznych i każdego roku wymienia zazwyczaj ok. 45 ambasadorów. Jego wypowiedź znalazła się na stronie internetowej państwowej sieci radiowo-telewizyjnej IRIB.

Rzecznik dodał, że tego rodzaju wymiana z reguły odbywa się latem. W jego wypowiedzi nie było bezpośrednich odniesień do informacji o ambasadorach popierających uczestników antyrządowych protestów.

Agencja Fars podała, powołując się na dobrze poinformowane źródła, że owi ambasadorzy zostali powiadomieni o końcu ich misji. Nie podano, których dokładnie ambasadorów to dotyczy.

Niektórzy z tych ludzi oficjalnie wyrażali swe poparcie dla uczestników zamieszek – podała Fars, sugerując, że nowi ambasadorzy zostaną wybrani spośród ludzi lojalnych założeniom islamskiej rewolucji 1979 roku.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook