Iran: Władze zakazały kontaktu z 60 organizacjami

wolnosc-slowa-w-iranie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze Iranu zakazały swoim obywatelom wszelkich kontaktów z 60 zachodnimi organizacjami pozarządowymi, zagranicznymi mediami nadającymi w języku perskim i – jak to ujęto – kontrrewolucyjnymi stronami internetowymi – poinformowała irańska prasa.
wolnosc-slowa-w-iranie
Według Teheranu, organizacje i media, które znalazły się na liście opublikowanej w codziennej prasie, odgrywały istotną rolę w antyrządowych manifestacjach w Iranie od czasu kontestowanej przez opozycję reelekcji ultrakonserwatywnego prezydenta Mahmuda Ahmadineżada w czerwcu 2009 roku.

Wśród objętych zakazem organizacji pozarządowych znalazły się głównie organizacje i instytucje amerykańskie jak Human Rights Watch, Brookings Institution, fundacje Sorosa, Forda i Rockefellera.

Wszelkie kontakty (z organizacjami), wykorzystywanie środków tych organizacji, które uczestniczą w wojnie prowadzącej do obalenia Islamskiej Republiki Iranu, są zakazane i uważane za nielegalne – oświadczył przedstawiciel irańskich władz.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze