Iran ukrywa bin Ladenów

osama-bin-laden
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Jedna z żon Osamy bin Ladena, sześcioro jego dzieci oraz jedenaścioro wnucząt od ośmiu lat przebywa w pilnie strzeżonym ośrodku pod Teheranem, informuje brytyjski The Times.
osama-bin-laden
Cała osiemnastka zniknęła z Afganistanu we wrześniu 2001 r. O tym, gdzie się podziewają, nie wiedziała nawet najbliższa rodzina.

The Times cytuje 29-letniego Omara bin Ladena, jednego z synów szefa Al-Kaidy, który twierdzi, że nie wiedział, iż jego bracia i siostry jeszcze żyją do chwili, gdy zadzwonili do niego w listopadzie.

Opowiedzieli mu – pisze Times – jak tuż przed atakami z 11 września 2001 roku uciekli z Afganistanu, przedostawszy się pieszo przez irańską granicy.

Następnie członkowie rodziny Osamy bin Ladena zostali zabrani do otoczonego murem zamkniętego ośrodka pod Teheranem, którego dla własnego bezpieczeństwa opuszczać nie mogą nawet strażnicy.

Mimo to jedna z córek bin Ladena, Iman, ostatnio uciekła z ośrodka i przedostała się do saudyjskiej ambasady w Teheranie, gdzie stara się o pozwolenie na opuszczenie Iranu.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook