Iran: to absurdalne i nieuzasadnione zarzuty

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran odrzuca jako „absurdalne” i „nieuzasadnione” zarzuty władz w Bahrajnie, jakoby był powiązany z grupą Bahrajńczyków szykujących zamachy w tym kraju – poinformowała irańska telewizja państwowa.

– Tego rodzaju nieuzasadnione twierdzenia powielają tylko, po bahrajńsku, absurdalny scenariusz wymyślony przez Stany Zjednoczone – oświadczył irański wiceminister spraw zagranicznych Amir Abdolahian, którego zacytowano na stronie internetowej irańskiej telewizji.

„Kontynuowanie nieskutecznej polityki iranofobicznej i wzmaganie presji w sferze bezpieczeństwa nie pozwoli rozwiązać problemów” w Bahrajnie, którego władze powinny raczej „działać na rzecz przywrócenia zaufania, aby zasypać przepaść, jaka powstała” między nimi a ludnością – dodał wiceminister.

Rzecznik sądu w stolicy Bahrajnu Manamie podał w niedzielę, że rozbita w sobotę pięcioosobowa komórka terrorystyczna, która przygotowywała zamachy w Bahrajnie, była powiązana z Iranem.
Oznajmił, że członków organizacji oskarżono o przynależność do „organizacji terrorystycznej” i szpiegostwo na rzecz obcego kraju. Według niego, członkowie komórki terrorystycznej „zostali wysłani do Iranu na szkolenie wojskowe” w oddziałach Strażników Rewolucji, elitarnych jednostkach islamskiego reżimu.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze