Iran: Profesorowie uniwersyteccy apelują do władz

iran-protests-inteheran
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kilkudziesięciu profesorów uniwersytetu w Teheranie zaapelowało do najwyższego przywódcy irańskiego ajatollaha Alego Chameneiego o zaprzestanie przemocy wobec opozycyjnych demonstrantów – poinformowała proreformatorska strona internetowa.
iran-protests-inteheran
W swym liście 88 profesorów nazwało oznaką słabości ataki na demonstrantów uczestniczących w opozycyjnych protestach i zażądało ukarania winnych pobicia protestujących studentów.

Pod koniec grudnia co najmniej 8 osób, w tym siostrzeniec lidera opozycji Mir-Hosejna Musawiego, zginęło w starciach między siłami bezpieczeństwa i zwolennikami opozycji.

Nocne ataki na bezbronnych studentów w akademikach i dzienne napaści na studentów na terenie uczelni nie są oznaką siły – napisali profesorowie w liście opublikowanym na stronie Greenroad. Nawiązali w ten sposób do grudniowych ataków na proopozycyjnych studentów na terenie uniwersytetu w Teheranie.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze