Iran oskarża USA o podsyłanie szpiegów

amerykanie-oskarzeni-o-szpiegostwo
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Troje amerykańskich turystów zatrzymanych latem zeszłego roku w Iranie za nielegalne przekroczenie granicy to szpiedzy – powiedział w środę irański minister bezpieczeństwa wewnętrznego i służb specjalnych Hejdar Moslehi, cytowany przez agencję ISNA.

amerykanie-oskarzeni-o-szpiegostwo
Amerykanie oskarzeni o szpiegostwo przez Iran

Wieczorem do Teheranu mają przybyć matki oskarżonych. Minister powiedział, że udzielono im wiz ze względów humanitarnych.

„Chociaż są szpiegami i nielegalnie znaleźli się na terytorium Iranu, są traktowani zgodnie z nakazami religii” – powiedział Moslehi o trojgu zatrzymanych, przebywających w więzieniu w Teheranie.

Całą trójkę zatrzymano 31 lipca 2009 roku po przekroczeniu granicy od strony irackiego Kurdystanu. Wyszli oni na wycieczkę w góry i przeszli przez nieoznakowaną granicę. W listopadzie irańska prokuratura oskarżyła 27-letniego Shane’a Bauera, 31-letnią Sarah Shourd i 27-letniego Josha Fattala o szpiegostwo.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze