Iran opóźni negocjacje

iranskie-ambicje-nuklerane
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran jest przygotowany do wznowienia negocjacji na temat swojego programu nuklearnego, ale chce opóźnić rozmowy o kilka tygodni, by ukarać Zachód za nałożenie nowych sankcji – oświadczył w poniedziałek irański prezydent Mahmud Ahmadineżad.
iranskie-ambicje-nuklerane
Występując na konferencji prasowej w Teheranie Ahmadineżad powiedział, że Iran zamierza powrócić do rokowań w drugiej połowie muzułmańskiego miesiąca rytualnego postu ramadan, czyli pod koniec sierpnia.

„To kara w celu dania im lekcji, by wiedzieli, jak prowadzić dialog z narodami” – zaznaczył prezydent.

Również w poniedziałek Iran odrzucił jako „wojnę psychologiczną” twierdzenie dyrektora CIA Leona Panetty, że Teheran ma wystarczającą ilość wzbogaconego uranu dla zbudowania dwóch bojowych ładunków nuklearnych.

Jak oświadczył rzecznik MSZ Iranu Ramin Mehmanparast, Panetta chce stworzyć „negatywną percepcję” irańskiego pokojowego programu atomowego.

Szef CIA poinformował w niedzielę w wywiadzie telewizyjnym, że Iran prawdopodobnie posiada wzbogacony uran w ilości wystarczającej na dwa bojowe ładunki jądrowe, ale ich zbudowanie zabrałoby mu zapewne dwa lata.

Więcej na: rp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook