Iran opóźni negocjacje

iranskie-ambicje-nuklerane
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran jest przygotowany do wznowienia negocjacji na temat swojego programu nuklearnego, ale chce opóźnić rozmowy o kilka tygodni, by ukarać Zachód za nałożenie nowych sankcji – oświadczył w poniedziałek irański prezydent Mahmud Ahmadineżad.
iranskie-ambicje-nuklerane
Występując na konferencji prasowej w Teheranie Ahmadineżad powiedział, że Iran zamierza powrócić do rokowań w drugiej połowie muzułmańskiego miesiąca rytualnego postu ramadan, czyli pod koniec sierpnia.

„To kara w celu dania im lekcji, by wiedzieli, jak prowadzić dialog z narodami” – zaznaczył prezydent.

Również w poniedziałek Iran odrzucił jako „wojnę psychologiczną” twierdzenie dyrektora CIA Leona Panetty, że Teheran ma wystarczającą ilość wzbogaconego uranu dla zbudowania dwóch bojowych ładunków nuklearnych.

Jak oświadczył rzecznik MSZ Iranu Ramin Mehmanparast, Panetta chce stworzyć „negatywną percepcję” irańskiego pokojowego programu atomowego.

Szef CIA poinformował w niedzielę w wywiadzie telewizyjnym, że Iran prawdopodobnie posiada wzbogacony uran w ilości wystarczającej na dwa bojowe ładunki jądrowe, ale ich zbudowanie zabrałoby mu zapewne dwa lata.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze