Iran nie zamierza ustąpić w sprawie programu atomowego

iran-dyktatorzy
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Podczas rozmów z pięcioma stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa i Niemcami pod koniec stycznia w Stambule Iran nie dokona żadnych ustępstw w sprawie swego programu atomowego – poinformowała we wtorek irańska agencja ISNA, cytując prezydenta Mahmuda Ahmadineżada.

Podczas poprzedniego spotkania w tym samym składzie w Genewie na początku grudnia ustalono tylko termin i miejsce następnej rundy negocjacji.

Przemawiając w mieście Karadż na zachód od Teheranu Ahmadineżad zadeklarował, że Iran jest gotów do współpracy na spotkaniu w Turcji, ale mocarstwa powinny uznać jego prawo do wykorzystania technologii nuklearnych. „I powinny wiedzieć, że ani o odrobinę tutaj nie ustąpimy” – zaznaczył prezydent.

Demonstracje uliczne w Iranie: "Dyktatorzy wynocha"

Rzecznik irańskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ramin Mehmanparast oświadczył natomiast, że na stambulskim spotkaniu Iran chciałby rozmawiać z sześcioma państwami – USA, Rosją, Wielką Brytanią, Francją, Chinami i Niemcami – na tematy globalne i gospodarcze, a nie wdawać się w spór wokół swego programu nuklearnego.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze