Iran nie zamierza ustąpić w sprawie programu atomowego

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Podczas rozmów z pięcioma stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa i Niemcami pod koniec stycznia w Stambule Iran nie dokona żadnych ustępstw w sprawie swego programu atomowego – poinformowała we wtorek irańska agencja ISNA, cytując prezydenta Mahmuda Ahmadineżada.

Podczas poprzedniego spotkania w tym samym składzie w Genewie na początku grudnia ustalono tylko termin i miejsce następnej rundy negocjacji.

Przemawiając w mieście Karadż na zachód od Teheranu Ahmadineżad zadeklarował, że Iran jest gotów do współpracy na spotkaniu w Turcji, ale mocarstwa powinny uznać jego prawo do wykorzystania technologii nuklearnych. „I powinny wiedzieć, że ani o odrobinę tutaj nie ustąpimy” – zaznaczył prezydent.

Demonstracje uliczne w Iranie: "Dyktatorzy wynocha"

Rzecznik irańskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ramin Mehmanparast oświadczył natomiast, że na stambulskim spotkaniu Iran chciałby rozmawiać z sześcioma państwami – USA, Rosją, Wielką Brytanią, Francją, Chinami i Niemcami – na tematy globalne i gospodarcze, a nie wdawać się w spór wokół swego programu nuklearnego.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook