Irak: Pielgrzymka szyitów bez zamachów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale pierwsza pielgrzymka szyitów do Bagdadu po wycofaniu się armii amerykańskiej odbyła się bez incydentów. Miejmy nadzieję, że są to pierwsze oznaki trwałego pokoju wewnątrz Iraku.

Setki tysięcy irackich szyitów uczestniczyło w sobotę w pielgrzymce do Bagdadu, która odbyła się bez incydentów i została uznana za test bezpieczeństwa po wycofaniu się wojsk amerykańskich z aglomeracji miejskich – poinformował rząd w pisemnym komunikacie.

Pielgrzymka do Bagdadu upamiętnia śmierć imama Mussy Kazima. Była pierwszym tak znaczącym zgromadzeniem, zorganizowanym od inwazji wojska USA w 2003 roku. Jest przywróceniem tradycji szyickich pielgrzymek zakazanych przez Saddama Husajna.

Do mauzoleum imama przybyły tłumy wiernych. Wokół mauzoleum rozlokowane były liczne oddziały sił bezpieczeństwa, śmigłowce armii irackiej patrolowały tern z powietrza.

Siły bezpieczeństwa wypełniły swoją misję – głosi komunikat rządowy opublikowany w sobotę wieczorem, gdy pielgrzymka dobiegała końca.

Więcej czytaj na konflikty.wp.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook