Irak: 14 zabitych w podwójnym zamachu bombowym

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Co najmniej 14 osób zginęło, a około 40 odniosło obrażenia na skutek wybuchu dwóch bomb w zamożnej dzielnicy Bagdadu zamieszkanej przez szyitów – podały irackie władze, na które powołuje się agencja AP. Według AFP śmierć poniosło 12 osób.

Pierwszy z ładunków wybuchowych ukrytych w samochodach w dzielnicy handlowej Karrada, w pobliżu pilnie strzeżonej Zielonej Strefy, eksplodował zabijając sześć osób i raniąc 18. Na razie nie ustalono, co miało być celem ataku.

Około pięciu minut później wybuchł drugi samochód pułapka, zaparkowany w odległości kilku kilometrów przed biurem paszportowym. Na skutek eksplozji osiem osób straciło życie, a 22 odniosły obrażenia – poinformowały władze.

W czerwcowych zamachach bombowych na szyickich pielgrzymów i w miejscach kultu zginęły w Iraku co najmniej 282 osoby, a ponad 600 zostało rannych. Był to jeden z najkrwawszych miesięcy od końca zeszłego roku, gdy z kraju wycofały się amerykańskie wojska.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze