Inicjatywa wolności europejskiej – komunikat prasowy

Geert Wilders
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Inicjatywa Wolności Europejskiej (The European Freedom Initiative EFI) organizuje wiec w Amsterdamie przy Museumplain, dnia 30 października (sobota) w godzinach 14-17. Zgromadzenie to odbędzie się na rzecz obrony wolności słowa, a w szczególności będzie to protest przeciwko oburzającemu traktowaniu Geerta Wildersa przez państwo holenderskie. Zastraszanie oponentów stanowi poważny problem w państwach europejskich i musi spotkać się ze zdecydowanym sprzeciwem.

Geert Wilders
Geert Wilders

Gdy EFI opowiedziała się za wolnością słowa demonstrując w Amsterdamie, tak zwani antyfaszyści zorganizowali kontrdemonstrację. EFI jest pokojowym ruchem obywatelskim zrzeszającym różnych ludzi z różnych państw europejskich. Zebrali się oni w duchu współpracy międzynarodowej w obronie najcenniejszej tradycji europejskich – wolności.

Wolność słowa stoi u podstaw cywilizacji zachodniej oraz jest kluczową wartością społeczeństw demokratycznych. Politycy ostatnimi czasy poważnie ograniczali tą wolność. Geert Wilders został postawiony przed sądem, gdyż opowiada się przeciwko rozpowszechnianiu prawa szariatu i dlatego wywiera się na niego nacisk za pomocą systemu sądowego. Wielu obywateli różnych krajów europejskich jest podobnie traktowanych przez własne państwa.

Organizacje antyfaszystowskie znane są ze stosowania przemocy i różnego rodzaju nacisków na tych, których poglądy odbiegają od przyjętych w ich organizacji. Tzw. antyfaszyści starają się demonizować wszystkich, którzy wypowiadają się przeciwko ustanowieniu prawa szariatu  w Holandii i Europie, oraz wykazują brak szacunku dla wartości otwartego społeczeństwa opierających na racjonalnym dialogu. Należałoby zapytać, dlaczego opowiadają się za szariatem jako alternatywą dla systemu prawnego opartego na równości? Czy naprawdę chcą, by ten rażąco niesprawiedliwy system na dobre zagościł w Europie? Czy naprawdę wierzą, że kobiety są równe, a ludzie mają prawo otwarcie wyrażać swoją seksualność? Czy naprawdę wierzą w prawo do wolności religijnej i równość w świetle prawa?

EFI nie da się zastraszyć organizacjom antyfaszystowskim i będzie obstawać za prawem obywateli do protestu i tym, żeby ich głos był słyszalny. Organizacje antyfaszystowskie nie mają prawa decydować, kto ma prawo do demonstracji, a kto nie. Gdyby grupy oparte na przemocy mogły wetować prawo do protestu, byłby to smutny dzień dla demokracji.

Dobro uczestników wiecu, kontrdemonstracji i innych osób leży na sercu organizatorom, którzy dołożą starań, żeby zapewnić spokojną i radosną demonstrację. EFI ściśle współpracuje z władzami lokalnymi i policją, tak by wydarzenie to przebiegło pokojowo, bez większych zakłóceń. EFI będzie mieć własne służby porządkowe wspomagające policję, gdyż hasłem przewodnim tego dnia jest “przede wszystkim bezpieczeństwo”.

To wydarzenie ma być świętem współpracy międzynarodowej w walce z tyranami i systemami opartymi o tyranię. Będzie to możliwość do głośnego wypowiedzenia się przez wszystkich, których rządy pomijają. Politycy powinni słuchać wyborców, a nie wyzywać ich, gdy ci podnoszą niewygodne fakty.

EFI spodziewa się owocnej i pokojowej demonstracji 30 października w Amsterdamie.(pj)

Tłum. BP

Więcej informacji na temat przemocy stosowanej przez Antifa:
http://gatesofvienna.blogspot.com/2010/02/official-dutch-alarm-over-anti-fascists.html
http://gatesofvienna.blogspot.com/2008/09/internazis.html
http://gatesofvienna.blogspot.com/2008/10/blackhoods-of-antifa.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze