Indonezja: Udaremniono masakrę cudzoziemców

Susilo Bambang Yudhoyono
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Indonezyjska policja poinformowała o wykryciu i udaremnieniu spisku, którego celem był zamach na prezydenta i inne osobistości oraz masakry cudzoziemców w hotelach, w rodzaju zajść w Bombaju w 2008 roku.

Susilo Bambang Yudhoyono
Susilo Bambang Yudhoyono

Zamachowcy zamierzali, jak ustaliła policja, proklamować państwo islamskie. Data i miejsce ataku były już wyznaczone – 17 sierpnia w Dżakarcie, podczas obchodów Dnia Niepodległości z udziałem prezydenta Susilo Bambanga Yudhoyono i innych przedstawicieli władz – powiedział dziennikarzom szef indonezyjskiej policji gen. Bambang Hendarso Danuri.

– Zabicie wszystkich przedstawicieli najwyższych władz państwowych miało przyspieszyć przejście od demokracji do państwa rządzonego przez prawo islamskie – dodał generał.

Wiele informacji o spisku policja uzyskała w rezultacie prowadzonych w tym tygodniu operacji przeciwko ekstremistom w Dżakarcie i okolicach. Zatrzymano 20 osób, skonfiskowano broń i amunicję, a także islamistyczną literaturę – powiedział szef policji.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze