Indie obawiają się ataku terrorystycznego

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W kilka dni po ostrzeżeniach wydanych przez władze Izraela i Australii, które odradzają swoim obywatelom podróż do Indii, rząd tego kraju poinformował o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa.

Izrael i Australia wydały ostrzeżenia na podstawie doniesień wywiadowczych o możliwości przeprowadzenia ataku terrorystycznego w indyjskich miastach.


– Zwiększamy poziom gotowości na wypadek terrorystycznego zagrożenia lub ataku –
poinformował w Delhi indyjski minister spraw wewnętrznych Palaniappan Chidambaram. – Nie przedstawiajcie alarmistycznego obrazu. Jesteśmy w pełni świadomi zagrożeń spoza granicy – powiedział Chidambaram, odpowiadając na pytania dziennikarzy o doniesienia zagranicznych wywiadów.

Premier australijskiego stanu Wiktoria John Brumby, składający w Indiach w tym tygodniu wizytę, odwołał podróż do Bombaju, kiedy australijski rząd wydał ostrzeżenie, radząc swoim obywatelom omijanie tego miasta.

W centrach handlowych, budynkach rządowych i innych ważnych miejscach stanu Maharasztra i jego stolicy Bombaju, gdzie w październiku mają odbyć się wybory stanowe, zaostrzono środki bezpieczeństwa.

Indie nasiliły także partole na granicy z Pakistanem, ponieważ otrzymały informacje o około 300 pakistańskich bojownikach, usiłujących przedostać się do Kaszmiru na okres zimy.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze