Incydent z flagą bez wpływu na bezpieczeństwo kontyngentu

Bogdan Klich
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister obrony Bogdan Klich ocenił, że incydent ze spaleniem polskiej flagi w Afganistanie, będący efektem błędnego przypisania naszym żołnierzom udziału w operacji, w której zginęli cywile, nie ma wpływu na bezpieczeństwo kontyngentu.

Bogdan Klich
Bogdan Klich

– To zdarzenie miało miejsce przed dwoma miesiącami. (…) Przez dwa miesiące nie odnotowano wpływu incydentu na bezpieczeństwo żołnierzy. W ostatnim czasie obserwujemy znaczne zmniejszenie liczby ataków na polski kontyngent – powiedział minister, komentując medialne doniesienia.

– Podkreślam, że to nie polscy żołnierze są odpowiedzialni za to zdarzenie, bo w nim nie uczestniczyli. (…) W Afganistanie toczy się wojna informacyjna, trwa wojna w eterze – dodał szef MON.

Przyznał, że w związku z wojną informacyjną wszelkie zdarzenia, które mogą być w sposób nieuzasadniony przypisywane polskim żołnierzom, wpływają na postrzeganie naszego kontyngentu przez lokalne społeczności i mogą utrudniać jego funkcjonowanie. Dlatego, jak podkreślił, sytuacja musi być precyzyjnie wyjaśniona.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze