Imam z Kolonii: „To kobiety winne”

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sprawa kolońskiego imama Sami Abu-Yusufa, według którego w Sylwestra kobiety same sprowokowały muzułmańskich imigrantów do seksualnej przemocy, może mieć sądowy finał.

Deputowany partii Zielonych do Bundestagu Volker Beck zarzucił islamskiemu duchownemu podżeganie do przestępstwa i złożył doniesienie do prokuratury.

Kontrowersyjna wypowiedź imama padła niedawno na antenie rosyjskiej stacji REN TV, która relacjonowała wydarzenia sylwestrowej nocy, w tym seksualną przemoc wobec kobiet, jakiej na masową skalę dopuścili się w Kolonii głównie arabscy azylanci. Abu-Yusuf miał stwierdzić, że wcale nie jest zaskoczony napaściami na kobiety, w tym również gwałtami.“Winne są same dziewczęta, ponieważ biegały półnagie i wyperfumowane” – powiedział. „Nic dziwnego, że mężczyźni je atakowali. Wyjść tak ubranym na ulicę, to jakby dolać oliwy do ognia” – dodał.

Po publikacji na ten temat w lokalnym kolońskim dzienniku „Express” rozpętała się burza. Redakcja otrzymała setki krytycznych maili i telefonów, podobnie jak zwierzchnicy meczetu Al Tawheed w kolońskiej dzielnicy Kalk, gdzie imam Abu-Yusuf naucza salafizmu, radykalnej odmiany sunnickiego islamu. On sam na antenie WDR wyraził ubolewanie i podkreślił, że cytowana przez media wypowiedź wyrwana została z szerszego kontekstu.

Tłumaczenie islamisty nie przekonało deputowanego partii Zielonych do Bundestagu Volkera Becka. „Wypowiedź imama naruszyła godność poszkodowanych w Sylwestra kobiet, a usprawiedliwianie przez niego aktów przemocy seksualnej to moim zdaniem nic innego, jak publiczne podżeganie do czynów karalnych” – powiedział Beck, który w czwartek złożył w kolońskiej prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Teraz analizą wypowiedzi Abu-Yusufa zajmie się policja.

Agnieszka Ewa Wolska z Kolonii
Źródła: EXPRESS, GMX.net, WDR

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze