Imam skazany za planowanie ataku na lotnisku Kenneddy’ego

sas_airplane
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Brooklyński sąd skazał obywatela Trynidadu za udział w spisku mającym na celu wysadzenie rur i cystern z paliwem. Ogniowy atak miał dorównać zamachowi z 11 września.

Kareem Ibrahim, jeden z czwórki niedoszłych terrorystów skazanych za spisek, pokazał swojej córce oba wzniesione do góry kciuki, po tym jak ława przysięgłych ogłosiła swój werdykt w Brooklyńskim Sądzie Federalnym. Ibrahim, 65 lat, imam i przywódca szyickiej społeczności muzułmańskiej w Trynidadzie, spędzi życie w więzieniu, gdy zostanie skazany w październiku.

Spisek został zawiązany w Gujanie przez Russela Defreitasa, byłego pracownika obsługi załadunku na lotnisku Kenneddy’ego. Zebrał on grupę złoczyńców, by przeprowadzić atak w akcie zemsty za to, co postrzegali jako ucisk społeczności muzułmańskiej przez Stany Zjednoczone. „Był to plan mający na celu wysadzenie w powietrze, zabójstwa i zniszczenie, plan, który dorównałby koszmarom z 11 września”, powiedziała zastępca prokuratora federalnego Zainab Ahmad w swej przemowie zamykającej.

Defreitas i współoskarżony Abdul Kadir zostali skazani w zeszłym roku i odsiadują wyroki dożywocia. Czwarty ze spiskowców, Abel Nur przyznał się do udziału w spisku i został skazany na 15 lat więzienia. (jk/p)

Tłum. JP na podstawie http://www.nydailynews.com

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook