Imam podżegał do nienawiści – deportowano go z Francji

brice-hortefeux
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Francuska policja deportowała do Egiptu w trybie natychmiastowym radykalnego imama z podparyskiego departamentu Seine-Saint-Denis za podżeganie do nienawiści – poinformował w wydanym komunikacie szef francuskiego MSW, Brice Hortefeux.
brice-hortefeux
Według komunikatu ministra spraw wewnętrznych, wyspecjalizowane służby zidentyfikowały tego niebezpiecznego osobnika, który od wielu miesięcy w meczetach departamentu Seine-Saint-Denis wzywał do walki z Zachodem, mając w pogardzie wartości naszego społeczeństwa i nawołując do przemocy.

Urodzony w Egipcie w 1973 roku Ali Ibrahim El Soudany pełnił funkcje religijne przede wszystkim w meczetach na wschodnich przedmieściach Paryża, w Montreuil i Pantin, ale także w niektórych muzułmańskich centrach w stolicy. Jak twierdzą źródła bliskie sprawy, cytowane przez agencję AFP, mowy tego muzułmańskiego duchownego stanowiły apologię dżihadu. Ali Ibrahim El Soudany pozostawał pod szczególnym policyjnym nadzorem od 2008 roku.

W swoim komunikacie Hortefeux podkreślił także, że zażądał od swoich służb podwojenia czujności i ostrzegł, że nie zawaha się w podobnych wypadkach sięgać po środki deportowania z kraju.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze