Imam podżegał do nienawiści – deportowano go z Francji

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Francuska policja deportowała do Egiptu w trybie natychmiastowym radykalnego imama z podparyskiego departamentu Seine-Saint-Denis za podżeganie do nienawiści – poinformował w wydanym komunikacie szef francuskiego MSW, Brice Hortefeux.
brice-hortefeux
Według komunikatu ministra spraw wewnętrznych, wyspecjalizowane służby zidentyfikowały tego niebezpiecznego osobnika, który od wielu miesięcy w meczetach departamentu Seine-Saint-Denis wzywał do walki z Zachodem, mając w pogardzie wartości naszego społeczeństwa i nawołując do przemocy.

Urodzony w Egipcie w 1973 roku Ali Ibrahim El Soudany pełnił funkcje religijne przede wszystkim w meczetach na wschodnich przedmieściach Paryża, w Montreuil i Pantin, ale także w niektórych muzułmańskich centrach w stolicy. Jak twierdzą źródła bliskie sprawy, cytowane przez agencję AFP, mowy tego muzułmańskiego duchownego stanowiły apologię dżihadu. Ali Ibrahim El Soudany pozostawał pod szczególnym policyjnym nadzorem od 2008 roku.

W swoim komunikacie Hortefeux podkreślił także, że zażądał od swoich służb podwojenia czujności i ostrzegł, że nie zawaha się w podobnych wypadkach sięgać po środki deportowania z kraju.

Więcej na: wp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook