Human Rights Watch: powstańcy libijscy pogwałcili prawa człowieka

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Powstańcy libijscy walczący z reżimem Muammara Kadafiego dokonywali się podczas ofensywy na Trypolis podpaleń, rabunków i naruszeń praw ludności cywilnej – twierdzi pozarządowa organizacja Human Rights Watch (HRW).

Organizacja broniąca praw człowieka wysunęła te oskarżenia pod adresem powstańców w opublikowanym dzisiaj oświadczeniu. HRW stwierdziła, że jej działacze sami byli świadkami niektórych naruszeń, powołała się na świadków w innych przypadkach oraz na rozmowy z lokalnym dowódcą oddziałów powstańczych.

Według HRW, fakty te miały miejsce w czerwcu i lipcu aż do ub. tygodnia podczas ofensywy powstańców z górskiego rejonu Dżebel Nafusa w kierunku Trypolisu.

– W czterech wioskach opanowanych przez rebeliantów w górach Nafusa członkowie oddziałów bojowych i ich sympatycy rabowali mienie, spalili niektóre domy, plądrowali szpitale, domy i sklepy oraz pobili osoby podejrzewane o wspieranie sił rządowych – głosi raport HRW.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze