Arcybiskup Filadelfii: Twarz Europy za 100 lat to twarz muzułmańskiego imigranta

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Jeżeli chcecie zobaczyć twarz Europy za 100 lat, wyjąwszy cuda, popatrzcie w twarze młodych muzułmańskich imigrantów”, powiedział arcybiskup Filadelfii Charles J. Chaput, przemawiając na corocznej konferencji Napa Institute w Kalifornii.

„Islam ma przyszłość ponieważ islam wierzy w dzieci” kontynuował arcybiskup. Twierdzi, że bez transcendentnej wiary, która nadaje sens życiu, nie ma potrzeby posiadania dzieci, a przez to nie ma przyszłości. I krytykuje dzisiejszych liderów Europy.

„Przynajmniej sześciu europejskich najważniejszych liderów nie ma w ogóle dzieci”, mówił Chaput. „Ich świat skończy się z nimi. Trudno uniknąć wrażenia, że większość Europy już umarła lub umiera nie wiedząc tego”, ze smutkiem stwierdził katolicki duchowny.

Magazyn Breitbart wymienia tych liderów: prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Wielkiej Brytanii Theresa May, premier Włoch Paolo Gentiloni, premier Szwecji Stefan Löfven i premier Holandii Mark Rutte.

Macron ostatnio wywołał kontrowersję nawołując do ograniczenia liczby dzieci w Afryce, ponieważ przy takim wzroście demograficznym nie da się ustabilizować kontynentu. Tymczasem arcybiskup twierdzi, że „przyszłość należy do ludzi z dziećmi, nie do ludzi z rzeczami”. (j)

źródło: Breitbart

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook