Honorowe zabójstwo – cała rodzina skazana

DENMARK HONOR KILLING
** FILE ** An undated handout photo released by Danish police shows the 19-year-old Ghazala Khan, what was gunned down by her older brother two days after her wedding because her Pakistani family disapproved of her choice of husband. A court in Denmark was expected Wednesday June 28, 2006 to sentence nine people convicted of murder or accessory to murder in the killing. (AP Photo/POLFOTO, handout by Danish police) ** DENMARK OUT **
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Na kary od ośmiu lat do dożywocia skazał sąd w Danii dziewięcioosobową rodzinę za zamordowanie 19-letniej dziewczyny. To wyjątek, bo najczęściej sprawcy tzw. honorowych morderstw pozostają w Europie na wolności, a środowiska imigranckie spuszczają na zbrodnie zasłonę milczenia.
DENMARK HONOR KILLING
Decyzja o zabiciu Ghazali zapadła rok temu na zjeździe rodziny Abbasów. Głowa rodu Ghulum Abbas, który przed 30 laty przybył na Jutlandię z odległego Pakistanu w poszukiwaniu lepszego życia, rozkazał ośmiu krewnym wytropić ją i zamordować.

Trzy tygodnie

Miała to być kara za splamienie honoru rodziny. Dziewczyna związała się z niewłaściwym chłopakiem. To najczęstszy powód tego typu zbrodni, do których dochodzi w Europie wraz z narastającą falą imigracji.

Partner Ghazali był jak najbardziej muzułmaninem, nawet Pakistańczykiem, ale nie poprosili ojca dziewczyny o zgodę na związek. Krewni ruszyli w pościg, który trwał trzy tygodnie.

Podczas procesu prokurator wykazał, że w tym czasie cała dziewiątka bez przerwy do siebie dzwoniła i wysyłała SMS-y. Na podstawie zapisów połączeń policja odtworzyła trasę pościgu, który objął niemal całą Danię.

Zakończył się on na stacji kolejowej w Slagelse, 100 km na zachód od Kopenhagi, w momencie gdy Ghazala wraz z poślubionym dwa dni wcześniej mężem wsiadała do pociągu. Dopadł ich jej brat Akthar, padły strzały. Ghazala zginęła na miejscu, mąż został ciężko ranny.

Teraz sąd skazał ojca Ghazali na dożywocie, a brata i dwóch wujów na 16 lat więzienia. Drugi wuj oraz ciotka Ghazali spędzą za kratkami po 14 lat, pozostali – od 8 do 10 lat. Sąd nie miał żadnych wątpliwości, a głównym dowodem oskarżenia było zdjęcie zrobione przez jednego z przechodniów, na którym Akhtar stoi z pistoletem nad ciałem siostry.

Wyrok jest w Danii precedensem, także w innych krajach Europy bardzo rzadko sprawcy morderstw honorowych ponoszą karę.

Więcej na: wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze