Hollande: Jeśli wygram wybory, w ciągu 5 lat Turcja nie wejdzie do UE

| 21 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jeśli zostanę prezydentem, w ciągu najbliższych pięciu lat nie dojdzie do przystąpienia Turcji do Unii Europejskiej – oświadczył późno wieczorem w środę kandydat socjalistów w wyborach prezydenckich we Francji Francois Hollande.

– Warunki nie są spełnione, nie dojdzie do tego (przystąpienia) w ciągu najbliższych pięciu lat – powiedział Hollande w telewizji France 2.

Zastrzegł, że nie nastąpi to nawet, jeśli nie będzie sprzeciwiał się kontynuowaniu negocjacji akcesyjnych przez Ankarę.

Francois Hollande nie powiedział jednak, w przeciwieństwie do obecnego prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego, że jest co do zasady nieprzychylny członkostwu Turcji w UE – zauważyła agencja AFP.

– Zasada negocjacji została wprowadzona. To prezydent Jacques Chirac ją zaakceptował (…) Negocjacje są w toku – zaznaczył Hollande, podkreślając jednocześnie, że francuska konstytucja przewiduje referendum w przypadku każdego nowego przypadku akcesji do UE.

Prezydent Sarkozy, składając wizytę w Turcji na początku zeszłego roku, zadeklarował, że jest przeciwny tureckim dążeniom do uzyskania członkostwa Unii Europejskiej.

Hollande i Sarkozy są głównymi przeciwnikami w wyścigu do Pałacu Elizejskiego, z tym że sondaże w pierwszej turze 22 kwietnia dają zwycięstwo obecnemu szefowi państwa z rządzącej centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego, a w drugiej turze 6 maja – już kandydatowi Partii Socjalistycznej.

więcej na interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze