Hillary Clinton popiera Saudyjki, które chcą prowadzić auta

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sekretarz stanu USA zabrała głos w sprawie batalii Saudyjek walczących o zniesienie zakazu prowadzenia przez kobiety samochodu.

– To, co robią Saudyjki, jest odważne i słuszne. Jasno przedstawiliśmy nasze stanowisko, że kobiety wszędzie, także w Arabii Saudyjskiej, mają prawo do decydowania o swoim życiu i przyszłości – mówiła Clinton podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie. Pierwszy raz sekretarz stanu USA publicznie zabrała głos w tej sprawie.

Saudyjskie feministki bardzo na to czekały. Jeszcze dzień wcześniej wyraziły swoje zaniepokojenie milczeniem amerykańskiej administracji i wręcz wezwały Clinton do zajęcia stanowiska w ich sprawie. – Pani sekretarz Clinton, liczymy na pani osobiste silne wsparcie dla naszej walki – oświadczyły. Rzeczniczka sekretarz stanu przekonywała, że najlepszą drogą do rozwiązania problemu jest strategia cichej dyplomacji, w którą Clinton miała być zaangażowana. Kilka dni temu rozmawiała w tej sprawie z szefem saudyjskiej dyplomacji. – Stany Zjednoczone będą popierać pełne, uniwersalne prawa dla kobiet – miała powiedzieć.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze