Hezbollah ma kretów. Dwóch zwerbowała CIA

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Hezbollah znalazł w swoich szeregach i ujął trzech szpiegów. Dwóch z nich zatrudniała CIA – poinformował lider organizacji szejk Hasan Nasrallah. Zapewnił, że szpiedzy nie zaszkodzili w żadnym stopniu organizacji.

Nie pierwszy raz znajduje się szpiegów w Libanie, ale po raz pierwszy dotknęło to Hezbollahu, który szczyci się tym, że nie da się go infiltrować – pisze Reuters.

– Żadna z tych trzech osób nie była w pierwszej linii dowodzących wyższego szczebla. Nie ponosili dużej odpowiedzialności. Naruszenie struktury wojskowej i bezpieczeństwa ruchu nie jest możliwe – zapewniał jednak Nasrallah w telewizyjnym wystąpieniu.

Dodał: – Żaden z nich nie posiada informacji wrażliwych, które mogłyby zagrozić strukturom ruchu.

„Na rzecz Izraela”

Nasrallah powiedział także, że agenci CIA, którzy werbowali szpiegów byli pod ochroną ambasady w Bejrucie i oskarżył Agencję, że działa na rzecz Izraela. – Izraelowi nie powiodła się penetracja struktur Hezbollahu, więc zwrócili się do CIA o pomoc – mówił Nasrallah

Więcej na: tvn.24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze