Hamas zakazał uczniom wyjazdu na stypendium

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rządzący w Strefie Gazy radykalny Hamas zakazał ośmiorgu nastoletnim uczniom wyjazdu na stypendium do USA – poinformowało w środę Palestyńskie Centrum Praw Człowieka (PCHR).

Obrońcy praw człowieka oświadczyli, że hamasowski minister edukacji odrzucił prośbę rodziców o pozwolenie na wyjazd ich dzieci „z powodów społecznych i kulturalnych”. Oskarżyli także Hamas o łamanie rodzicielskiego prawa do kształcenia dzieci według uznania.

Uczniowie otrzymali możliwość rocznego wyjazdu do USA w ramach stypendium AMIDEAST przeznaczonego dla uzdolnionej młodzieży z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Hamas oficjalnie nie potwierdził informacji o zakazie, jednak rodzice 15-letniego Abuda Alszatariego powiadomili, że ich syn, który miał uczyć się w Północnej Karolinie, został cofnięty przez policję Hamasu z drogi do granicy. Poinformowano go, że minister edukacji odmówił mu zezwolenia na wyjazd z Gazy.

więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze