Hamas sprzeniewierza środki z pomocy humanitarnej

Zbiórka pieniędzy na pomoc medyczną dla Palestyny
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Palestyńska organizacja nadzorująca media (PMW) po raz kolejny donosi, że Hamas wykorzystuje zagraniczne środki pochodzące z pomocy humanitarnej do szerzenia terroru. Karetki ofiarowane przez sąsiednie państwa miały ratować ludzkie życie, jednak w rękach bojowników częściej służą terrorystom.

Zbiórka pieniędzy na pomoc medyczną dla PalestynyPalestinian Media Watch (PMW), założona w 1996 roku przez Itamara Marcusa organizacja nadzorująca media i badająca zależności między islamem a terroryzmem, odnotowuje coraz liczniejsze przypadki użycia środków zagranicznych przez Palestynę w celach terrorystycznych oraz w celu propagowania terroru.

8 czerwca Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie, z którego wynika, że bojownicy Hamasu porwali 46 karetek podarowanych przez państwa arabskie. Skradzione ambulanse przemalowali na czarno, wynieśli sprzęt medyczny i użyli w charakterze pojazdów wojskowych – do transportu aresztowanych cywilów.

Według dr. Omara Nasra, szefa działu informacji w Ministerstwie Zdrowia wyposażenie karetek było bardzo kosztowne. Mężczyzna zażądał od bojowników Hamasu otwartego przyznania się, co zrobili ze skradzionym sprzętem, który sprowadzono do Strefy Gazy, by służył mieszkańcom. Tutaj rodzi się uzasadnione pytanie, co dzieje się z pomocą humanitarną, płynącą szerokim strumieniem z Zachodu.

Czy ujawnienie tej informacji spowoduje, że Obama zweryfikuje pomysł udzielania pomocy Palestynie?- pyta Robert Spencer z JihadWatch.

JB na podstawie PMW

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze