Haga: policja prosi o pomoc ekstremistów

Zwolennicy ISIS demonstrują w Hadze
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Departament policji z Hagi poprosił salaficki meczezt As-Sunnah o współpracę w trakcie sylwestrowej nocy w patrolowaniu dwóch dzielnic miasta.

Ochotnicy uczęszczający do meczetu As-Sunnah w ramach współpracy z haskim departamentem policji mieli patrolować dzielnice Transvaal i Schilderswijk, by zapobiegać ewentualnym ekscesom ze strony świętującej młodzieży. Zorganizowali też jakieś aktywności dla młodych ludzi w starym budynku szkoły. W zamian za swoją działalność otrzymali vouchery turystyczne.

Sprawą są oburzeni przedstawiciele Partii Wolności (PVV), Geerta Wildersa. Były poseł z ramienia tej partii uważa, że nie rząd Holandii na ulicach nie powinien być „reprezentowany przez salaficki meczet (…) fundamentalistyczną islamską instytucję, której rzecznik powiedział, że nie wierzy w uniwersalne prawa człowieka a holenderskie społeczeństwo jest zbudowane na bezbożnych fundamentach”.

Pismo w sprawie „szariackiej policji” do rady miejskiej Hagi skierował lider PVV w radzie Leon de Jong. „Ten rodzaj islamizacji podkopuje autorytet policji. Policja powinna kontrolować ulice. Z tego powodu nie powinno być miejsca w Hadze na jakikolwiek rodzaj islamskich służb porządkowych”, uważa de Jong.

Ax na podst. 10news.dk

Zwolennicy ISIS demonstrują w Hadze

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze