Gaz łzawiący w kolebce arabskiej wiosny

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Tunezyjska policja użyła gazu łzawiącego przeciw demonstrantom w mieście Sidi Buzid, które jest kolebką arabskiej wiosny. Młodzi ludzie protestowali przeciwko ogłoszonym wcześniej wynikom niedzielnych wyborów do konstytuanty.

Według świadków, demonstrujący podpalili ratusz i obrzucali kamieniami policjantów. Ponad 2 tys. młodych ludzi splądrowało też lokal wyborczy umiarkowanego ugrupowania islamistycznego Hizb an-Nahda (Partia Odrodzenia), które według najnowszych danych zwyciężyło w niedzielnym głosowaniu.

Przez cały dzień w mieście dochodziło do protestów po tym, jak jeden z przedstawicieli Hizb an-Nahdy oświadczył, że partia ta nie zamierza wchodzić w koalicję z ugrupowaniem Al-Arida al-Chaabia (Petycja Ludowa), które odniosło sukces wyborczy w Sidi Buzid.

Zwolennicy tej partii, która kierowana jest przez jednego z najbogatszych tunezyjskich biznesmenów Heczmiego Haadmiego, wieczorem wyważyli drzwi i okna w lokalu Hizb an-Nahdy. Palili też opony na głównej ulicy Sidi Buzid.

więcej na tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze