Gates o sankcjach dla Iranu

iran-uzbrojony-w-bron-atomowa
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister obrony USA Robert Gates powiedział, iż się spodziewa, że społeczność międzynarodowa nałoży znaczące dodatkowe sankcje na Iran za jego program nuklearny. Uwagi te Gates wygłosił w trakcie wizyty w Iraku północnym w dzień po tym, jak USA, Wielka Brytania i Francja ostrzegły Teheran przed nowymi sankcjami.
iran-uzbrojony-w-bron-atomowa
Sądzę, że ujrzymy znaczące dodatkowe sankcje nałożone przez społeczność międzynarodową, zważywszy, że Irańczycy nie zmieniają kursu i nie robią tego, w co się angażowali na początku października
– powiedział Gates.

Nawiązywał do porozumienia, na mocy którego Iran miałby przesyłać za granicę nisko wzbogacony uran w zamian za co otrzymywałby paliwo nuklearne do swego reaktora badawczego. Teheran wycofał się jednak z tego pomysłu.

Kraje zachodnie podejrzewają, że Teheran dąży do wejścia w posiadanie borni nuklearnej.

USA, Wielka Brytania i Francja ostrzegły w czwartek Teheran, że może stanąć w obliczu nowych sankcji w związku z programem nuklearnym, lecz Rosja i Chiny dają do zrozumienia, że nie są przekonane o konieczności wprowadzenia dodatkowych sankcji. Oba te kraje są stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ i mają prawo weta.
Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook