Furgonetka nienawiści Anjema Choudary’ego

London
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kaznodzieja nienawiści Anjem Choudary może zostać postawiony w stan oskarżenia za to, że przejechał furgonetką oklejoną dżihadystycznymi hasłami jedną z głównych ulic Londynu.

Akcja “Furgonetka Al Kaidy”, została zorganizowana przez Choudary’ego i jego zwolenników w ostatnią sobotę. Wideo pokazujące jej przebieg zostało zamieszczone na YouTube przez użytkownika Need4Khilafah. Bagażówka była okryta plakatami w językach angielskim i arabskim,oraz logo ISIS (Islamskiego Państwa Iraku i Syrii), radykalnej grupy dżihadystycznej walczącej w syryjskiej wojnie domowej.

W nagraniu Choudary pojawia się w czasie, gdy jego zwolennicy skandują hasła wychwalające ISIS. „The Times” donosi, że jeden z nich krzyczał przez megafon: Islam jest rozwiązaniem dla Wielkiej Brytanii, Islam jest rozwiązaniem dla świata!.

LondonW rozmowie z „The Times” Raffaello Pantucci, adiunkt w Royal United Services Institute, powiedział, że użycie tego logo i wzywanie do stworzenia państwa islamskiego w Londynie przypomina działania ISIS w Syrii. Ta grupa, Need4Khilafah, przypomina Al-Muhajiroun wraz z wieloma jej odgałęzieniami. To ta sama grupa ludzi zaangażowanych w te same działania, stwierdził ekspert.

ISIS zyskało złą sławę za narzucenie w Syrii na terenach przez siebie kontrolowanych  surowej interpretacji prawa szariatu. Ekstremiści doprowadzili także do rozłamu wśród rebeliantów walczących przeciwko rządowi Assada, atakując inne grupy dżihadystów za to, że mają za mało oddania dla swych praktyk religijnych.

Tłumaczenie: Grażyna Jackowska

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Źródło: http://www.breitbart.com/Breitbart-London/2014/03/09/Hate-Preacher-Drives-Al-Qaeda-van-Through-London-Street

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook