Front Narodowy nie chce nowych meczetów

Marine Le Pen
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Marine Le Pen, liderka francuskiego Frontu Narodowego, wystąpiła w telewizji France 24. Mówiła o imigracji, islamie i kontroli granic.

Zdaniem Le Pen rząd nie wykonuje swojej pracy, należy zawiesić Schengen i kontrolować granice, powstrzymać imigrację i rozwój fundamentalizmu islamskiego we Francji. Chciałaby również zakazu budowy nowych meczetów i sprawdzenia ich źródeł finansowania, ponieważ „wiemy, że te środki pochodzą spoza naszego kraju”.

Na pytanie prowadzącego: „Czym zastąpicie te zagraniczne finanse, przecież nie zepchniecie muzułmanów w prywatność?”, Le Pen odpowiedziała:

– Od przeszło 100 lat francuskie prawo nakazuje, żeby miejsca kultu były finansowane przez wiernych. Do dziś to nie stanowiło problemu. Więc myślę, że wstrzymanie budowy każdego nowego meczetu jest konieczne, ponieważ jest oczywiste, że są tu finanse, które nie mogą być

Inne pytanie dotyczyło pomysłu premiera Manuela Valsa, który planuje formalne kształcenie imamów we Francji. Le Pen: – Nie zgadzam się z tym, ponieważ jest to pogwałcenie prawa z 1905 roku. Kazania muszą odbywać się w meczetach. Meczety muszą być monitorowane. (…) Tak jak to jest robione w krajach muzułmańskich. Algieria monitoruje meczety, monitorują, co się mówi, kto naucza, wiemy o tym. Francuski Front Narodowy zatrzymał  w 2012, podczas kongresu UOIF (Stowarzyszenie Organizacji Islamskich we Francji) przyjazd dwóch czy trzech kaznodziejów, którzy nawoływali do zabijania Żydów. Mówiliśmy o tym otwarcie i dlatego odmówiono im wiz.

Roselit, na podst. http://gatesofvienna.net/2015/03/marine-le-pen-control-the-borders-no-more-mosques/#more-35836

Marine Le Pen
Marine Le Pen

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook