Francuzi, Hiszpanie i Włosi przeciwni burkom

burka-transport1
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Francuzi, Hiszpanie i Włosi są najbardziej przeciwni noszeniu burki przez kobiety w miejscach publicznych, podczas gdy najbardziej wyrozumiali pod tym względem są mieszkańcy Stanów Zjednoczonych – wynika z badań opublikowanych w Financial Times.

burka-transport1Badania przeprowadzone przez firmę Harris na zlecenie dziennika mówią, że noszeniu burki przeciwnych jest 70 procent Francuzów, 65 procent Hiszpanów i 63 procent Włochów.

Przeciwnikami burki w Wielkiej Brytanii jest 57 procent badanych, w Niemczech – 50 procent, zaś w Stanach Zjednoczonych za zakazem stroju, który zasłania całą postać i twarz kobiety opowiada się 33 procent.

Na pytanie, czy poparliby zakaz noszenia burki, jeśli jednocześnie zabronione zostałoby noszenie krzyży i żydowskich jarmułek, tylko 9 procent Brytyjczyków i 22 procent Francuzów wyraziło aprobatę.

Podczas sondażu zbadano również stopień oporu przeciwko stosowaniu skanerów ciała na lotniskach.

Za skanerami opowiada się najwięcej mieszkańców USA i Wielkiej Brytanii – po 60 procent. W mniejszym stopniu popierają je Hiszpanie – 46 procent, podczas gdy przeciwnych im jest 23 procent. Natomiast w Niemczech około 50 procent jest za, a niecałe 30 procent – przeciw.

Więcej na www.onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze