Francuscy muzułmanie nie chcą aranżowanych małżeństw

Muzułmanie we Francji mają dosyć małżeństw, które są na nich wymuszane lub planowane przez ich rodziny. Chcą samodzielnie odnajdować pokrewną duszę, porzucają poligamię i w większości są przeciwko związkom przedmałżeńskim.

Takie są wnioski z badań przeprowadzonych przez francuski instytut badania opinii publicznej Ifop dla portalu randkowego Inchallah.com, głównego narzędzia używanego przez muzułmanów we Francji do wyszukiwania męża lub żony.

53% badanych odrzuca pomysł poślubienia innowiercy. Głównie kobiety (74% w porównaniu do 32% mężczyzn) ponieważ islam pozwala muzułmanom brać za żony kobiety praktykujące inne religie, ale oficjalnie zakazuje podobnej praktyki samym kobietom. Nierówność ta, podkreśla „La Parisien”, doprowadziła do „deficytu potencjalnych małżonków”, ponieważ wielu mężczyzn żeni się z kobietami odmiennej wiary.

Aranżowane małżeństwa

Aranżowane małżeństwa

Muzułmanie we Francji są generalnie otwarci na związki międzykulturowe (69%) czy małżeństwa z osobami z odmiennym pochodzeniem (80%). Kiedy nie są na nich wymuszane planowane małżeństwa, wciąż są przeświadczeni, że prędzej czy później zawrą związek (53% w porównaniu do 23% Francuzów) i zamierzają to zrobić w bliskiej przyszłości (w wieku 26 lat; Francuzi – 31 lat) W poszukiwaniu swojej bratniej duszy coraz częściej używają Internetu (39%) – częściej niż tradycyjnych miejsc spotkań, takich jak bary i kluby nocne (20%).

Ta zauważalna wolność nie przekłada się jednak na wolność seksualną: 73% procent badanych osób jest przeciwna związkom przedmałżeńskim, a 16% kobiet, które u siebie w domu są często pytane o poświadczenie dziewictwa, jest przeciwnych seksualnym relacjom poza małżeństwem (podobną opinię ma 39% mężczyzn).(pj)

Tłum. ZP

ansamed.info

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign