Francja: poziom zagrożenia nigdy nie był tak wysoki

image001
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Ghlam (themuslimissue.wordpress.com)

Francja: poziom zagrożenia nigdy nie był tak wysoki

Premier Francji Manuel Valls poinformował kilka dni temu, ze po styczniowych zamachach w Paryżu udaremniono w tym kraju jeszcze pięć ataków.

Obecnie policja kontynuuje poszukiwania wspólników studenta, podejrzewanego o planowanie zamachów na kościoły.

Premier powiedział stacji radiowej France Inter, że „udaremniono kilka ataków, dokładniej mówiąc pięć, jeśli weźmiemy pod uwagę zamach, do którego na szczęście nie doszło w Villejuif” (na przedmieściach Paryża).

Sid Ahmed Ghlam, 24-letni student algierskiego pochodzenia jest przesłuchiwany przez policję w związku z odkryciem planów ataku na kościół w pobliżu stolicy Francji. Plany wyszły na jaw, kiedy niedoszły zamachowiec przypadkowo postrzelił się w nogę, a policja odkryła w jego mieszkaniu skład broni i szczegółowe plany ataku na kościół. Według policji analiza jego DNA wskazuje, że jest również zamieszany w dokonane w Villejuif zabójstwo młodej matki, którą znaleziono zastrzeloną w jej własnym samochodzie.

Obecnie policja poszukuje co najmniej dwóch domniemanych wspólników studenta. Jeden z nich miał mu dostarczyć samochód wyładowany bronią. Śledczy domyślają się też, ze Algierczyk miał kontakt z jakimś osobnikiem w Syrii, który zlecił mu przeprowadzenie ataków na kościoły.

Doniesienia o planowanych atakach pojawiają się w niespełna cztery miesiące po tym, jak dżihadyści zabili w Paryżu 17 osób.

“Poziom zagrożenia nigdy nie był tak wysoki jak obecnie. Jeszcze nigdy nie staliśmy w obliczu takiego niebezpieczeństwa”, powiedział Valls. Jak wynika z raportu przedstawionego w tym miesiącu przez izbę wyższą francuskiego parlamentu, setki obywateli Francji dołączyło do szeregów dżihadystów w Iraku i Syrii – stanowią oni ponad połowę walczących tam Europejczyków.

Valls poinformował, że 1573 obywateli lub rezydentów Francji jest zamieszanych w „siatki terrorystyczne”; 442 z nich przebywa obecnie w Syrii, a 97 tam zginęło. „Przypominam też, że siedmiu obywateli francuskich zginęło przeprowadzając samobójcze zamachy w Syrii lub Iraku”, dodał Valls.

Rol, na podst. https://themuslimissue.wordpress.com/

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze