Francja: Muzułmanie dołączają do protestów przeciw tzw. małżeństwom gejów

| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Francuscy muzułmanie dołączają do grup, które występują przeciw projektowi ustawy umożliwiającej tzw. małżeństwa gejów. 50 wpływowych muzułmanów wystosowało w poniedziałek list otwarty wzywający francuskich wyznawców islamu do udziału w proteście w Paryżu.

List otwarty podpisany przez intelektualistów, ważnych przedsiębiorców i przedstawicieli różnych ugrupowań muzułmańskich wzywa wyznawców islamu do wzięcia udziału w marszu protestacyjnym, który przejdzie ulicami Paryża w niedzielę.

W sobotę podobne oświadczenie wydała wpływowa unia francuskich organizacji muzułmańskich (franc. Union des organisations islamiques de France – UOIF).

Wśród grup społecznych, które oprotestowały projekt ustawy, przeważają katolicy, ale po wezwaniu francuskich biskupów do rozpoczęcia publicznej debaty na ten temat, przeciw nowemu prawu wypowiedzieli się latem przedstawiciele społeczności żydowskich, protestanckich, muzułmańskich i prawosławnych.

Opublikowany w poniedziałek list oskarża rząd o wykorzystywanie kwestii małżeństw homoseksualnych „do zamaskowania swej nieefektywności w walce z bezrobociem”.

więcej na wpolityce.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook