Francja: kolejna ofiara „honorowego” zabójstwa?

Morderstwo honorowe
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Francuskie dzienniki donoszą o znalezieniu zwłok 17-letniej Francuzki pochodzenia pakistańskiego w jednym z budynków w Villemomble.

22-letni chłopak dziewczyny został zatrzymany w celu przesłuchania jako główny podejrzany o morderstwo. Strażacy wezwani przez mieszkańców z powodu pojawienia się dymu znaleźli ciało skulonej dziewczyny przy łóżku. Tułów i głowa, oblane wcześniej łatwopalną cieczą, były zwęglone, a nadgarstki związane.

Przesłuchano 22 osoby zamieszkujące budynek, wszystkie pochodzenia pakistańskiego. Większość zeznań wskazywała na fakt, że dziewczyna chciała zerwać związek z podejrzanym z powodu częstych aktów przemocy z jego strony. Mężczyzna zaprzecza stawianym mu zarzutom i twierdzi, że gdy wychodził z pokoju, dziewczyna żyła i nie wiadomo w jaki sposób jej ręce zostały związane.
Wyniki śledztwa coraz wyraźniej wskazują na zabójstwo „honorowe” stosowane wobec muzułmańskich kobiet okazujących nieposłuszeństwo mężczyznom.(p)

WerrroEs

Źródła:
http://www.lefigaro.fr/flash-actu/2012/04/23/97001-20120423FILWWW00643-93-une-ado-retrouvee-morte-brulee.php
http://www.francesoir.fr/actualite/faits-divers/villemomble-un-jeune-femme-retrouvee-morte-carbonisee-215085.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze