Francja: imamowie licencjonowani?

kibbech
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Imamowie powinni posiadać specjalne pozwolenia, uważa organizacja francuskich muzułmanów.

Pozwolenie takie zapewniałoby propagowanie „tolerancyjnego i otwartego islamu” oraz pomagało w zwalczaniu ekstremistycznej propagandy. Pomysłodawcą rozwiązania jest Anouar Kbibech, przywódca Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego (CFCM), organizacji reprezentującej interesy francuskich muzułmanów.

Kbibech dodaje, że CFCM mogłaby wydawać takie pozwolenia po sprawdzeniu stanu wiedzy teoretycznej kandydata oraz jej zgodności z francuskim prawem. Kolejną propozycją jest „Karta Imamów”, w której muzułmańscy przywódcy zobowiązaliby się do „szanowania prawa Republiki Francuskiej”, jednak nie wiadomo, czy procedura podpisania karty byłaby obowiązkowa na terenie całej Francji.

Propagatorzy nienawiści powinni być wyrzucani z meczetów, a ich placówki zamykane. Francja ma wystarczająco dużo siły by do tego doprowadzić

„Nadszedł czas na działanie, w którym francuscy muzułmanie wezmą udział”, mówi Kbibech oraz proponuje stworzenie rady religijnej, która mogłaby walczyć z ekstremistyczną ideologią za pomocą argumentów teologicznych. Dżihadyści nigdy „nie będą mieć poparcia francuskich muzułmanów”, dodaje.

Według Mohammeda Mraizika, sekretarza generalnego Związku Francuskich Meczetów, Francja „musi walczyć z Daesh (obraźliwe określenie Państwa Islamskiego), a imamów w meczetach czeka ciężka praca, żeby pokazać, że to, co wydarzyło się w Paryżu nie ma nic wspólnego z islamem”. „Propagatorzy nienawiści powinni być wyrzucani z meczetów, a ich placówki zamykane. Francja ma wystarczająco dużo siły by do tego doprowadzić”, powiedział Mraizik serwisowi The Local.

aQ na podst.: https://www.rt.com/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze