Francja: „brudasy” nie do przyjęcia w publicznej dyskusji

Jeannette Bougrab
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister do spraw młodzieży Jeannette Bougrab poczuła się obrażona na spotkaniu UMP przez członka partii używającego rasistowskiego języka.

Jeannette Bougrab

Bougrab brała udział w debacie na temat sekularyzmu w jednym z francuskich oddziałów rządzącej partii UMP. W trakcie debaty na temat budowy i renowacji kościołów i meczetów, jeden z członków partii 70-letni emerytowany lekarz, wykrzyczał, że ma dosyć „pieniędzy idących tylko do bougnoules” – to rasistowskie określenie na osoby pochodzące z Afryki Północnej (próby tłumaczenia to brudas, szmatogłowy – przyp. red.).

Mimo, że obecny na sali członek partii zapewnił, że to nie jest skierowane przeciwko pani minister, ta odpowiedziała, że sama czuje się dotknięta ponieważ pochodzi z rodziny Harkis (muzułmańscy Algierczycy walczący po stronie Francji w trakcie wojny w Algierii). „Cała moja rodzina walczyła za Francję. Nie mogę zaakceptować takiego języka”, dodała, domagając się przeprosin nim wyszła ze zgromadzenia.

UMP zapewnia, że osoba, która obraziła minister Bougrab, osobiście ją przeprosi, nie podjęła jednak kroków dyscyplinarnych.(p)

AX na podst. The Connexion

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze