Flotylla Wolności uwięziona w Grecji

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Grecka straż przybrzeżna zatrzymała w poniedziałek u wybrzeży Krety kanadyjski statek, wchodzący w skład „Flotylli Wolności”. Jednostka złamała wprowadzony przez Ateny zakaz wychodzenia z portów statków, zamierzających przerwać izraelską blokadę Strefy Gazy.

Statek Tahrir, który transportował leki, zatrzymano kilkanaście minut po opuszczeniu portu na Krecie. Na pokładzie tej jednostki znajdowało się ok. 50 propalestyńskich działaczy, głównie Kanadyjczyków, ale także Francuzów i Włochów – poinformował jeden z aktywistów.
Flotylla uziemiona

W piątek Grecja zablokowała wyjście ze swoich portów statków „Flotylli Wolności” zamierzających przerwać izraelską blokadę Strefy Gazy. Greckie MSZ ogólnikowo oświadczyło w niedzielę, że chodziło o „względy bezpieczeństwa” i że zakaz był zgodny „z życzeniem ONZ i rekomendacjami UE”.

zrael nałożył blokadę na Strefę Gazy po przejęciu kontroli nad tym terytorium przez radykalny Hamas w 2007 roku. Władze izraelskie zapowiadają, że zablokują każdą próbę przełamania morskiej blokady terytoriów palestyńskich.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook