FBI ujęło pomocników terrorysty

fbi
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print
Dwaj mężczyźni powiązani z Afgańczykiem oskarżonym o terroryzm zostali aresztowani w Nowym Jorku przez amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI).
fbi

Pochodzący z Bośni 25-letni Adis Medunjanin i 24-letni Zarei Ahmedzaj, narodowości afgańskiej, podróżowali dwa lata temu do Pakistanu razem z Nadżibullahem Zazim, któremu we wrześniu postawiono zarzut przygotowań do zamachu bombowego na komunikację podmiejską Nowego Jorku.

Adwokat Medunjanina Robert C. Gottlieb powiedział, że jego klient nie ma nic wspólnego z żadnym spiskiem terrorystycznym. Gottlieb oskarżył władze, że nie dopuściły go do Medunjanina po jego aresztowaniu, w związku z czym – jak twierdzi – ewentualne zeznania jego klienta w czasie wstępnego przesłuchania nie mogą być uwzględnione jako dowody w sprawie.

Ahmedzaj, który pracował jako taksówkarz, nie ma swojego adwokata. Jego rodzina utrzymuje, że nic złego nie zrobił.

Nadżibullah Zazi, ostatnio kierowca mikrobusu w Denver, zeznał w czasie przesłuchania prowadzonego przez FBI, że w 2008 roku w czasie podróży do Pakistanu przeszedł tam szkolenie w zakresie posługiwania się bronią i materiałami wybuchowymi.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook