FBI: ‘Mainstreamowi’ muzułmanie są radykalni

fbi
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Spencer Ackerman

FBI uczy agentów swoich służb antyterrorystycznych, że „mainstreamowi” amerykańscy muzułmanie najprawdopodobniej sympatyzują z terrorystami, że prorok Mahomet był „liderem kultu” oraz że specjalna islamska praktyka religijna praktyka polegająca na dawaniu jałmużny jest po prostu „mechanizmem finansowania walki”.

W ośrodku szkoleniowym FBI w Quantico w stanie Virginia agentom pokazuje się wykres, z którego wynika, że im bardziej wierzący muzułmanin, tym większe szanse na to, że będzie używał przemocy. Zgodnie z treścią prezentacji FBI, tych destrukcyjnych tendencji nie da się odwrócić: „Muzułmańskie prawo głosi: Każda wojna przeciwko niewiernym jest wojną sprawiedliwą. (…) Proces umiarkowania jest niemożliwy, gdyż Koran nadal uznawany jest za ostateczne słowa Allacha, których nie można zmienić.”

„Być może nie chodzi o zagrożenie „radykalizmem”, gdyż mamy tu do czynienia z normalnym przestrzeganiem reguł ortodoksyjnej ideologii” – napisano w jednej z prezentacji. „Strategiczne motywy odzwierciedlające te islamskie wartości nie mają charakteru skrajnego – chodzi o główny nurt.”

Przed kilkoma laty muzułmańskie stowarzyszenia zaczęły skarżyć się na wzmożoną obecność FBI i policji w meczetach i ośrodkach islamskich i wyrażać obawy, że ich działalność monitorowana jest przez jednostki antyterrorystyczne. Omawiane dokumenty mogą stać się pomocą w wyjaśnieniu przyczyn tego intensywnego nadzoru.

Kiedy dziennikarz portalu internetowego Danger Room zapytał  FBI  o te materiały, oficjalna odpowiedź brzmiała: „Wspomniana prezentacja była wersją podstawową używaną przez jakiś czas, potem została zmieniona”. Jednak dokumenty te nie są aż tak stare i nieaktualne. Jedno z takich szkoleń zatytułowane „Strategiczne motywy i czynniki w prawie islamskim” odbyło się 21 marca.

Szkolenia dotyczące islamu są opcjonalne i nieobowiązkowe. „W prezentacji zawarta jest informacja, że poglądy wyrażone w materiałach są poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko administracji USA.” – powiedział portalowi Danger Room rzecznik FBI Christopher Allen.

„Materiały szkoleniowe, o których mowa były udostępniane agentom służb antyterrorystycznych w ramach szkolenia drugiego stopnia.” – dodaje Allen. „Były przygotowane w dużym stopniu na podstawie ogólnie dostępnych publikacji i zawierają opinie analityka, który jest ich autorem.” (rol)

Opracował MM na podst.:
http://www.wired.com/dangerroom/2011/09/fbi-muslims-radical/all/1

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze