Eurowizja w Azerbejdżanie: Służby udaremniły atak terrorystyczny

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze Azerbejdżanu potwierdziły, że podczas niedawnego konkursu Eurowizji udaremniły atak terrorystyczny i zatrzymały 40 osób. Informację tę podało ministerstwo bezpieczeństwa narodowego.

Głównym celem grupy terrorystycznej były akty terroru w Baku podczas Eurowizji. Grupa ta rozważała atak na salę koncertową, gdzie odbywał się konkurs, a także zamachy na prezydenta Ilhama Alijewa, posterunki policji, hotele, gdzie byli zakwaterowani cudzoziemcy, a także na miejsca kultu religijnego – ogłosiło w komunikacie ministerstwo.

Członkowie grupy mieli bilety na konkurs Eurowizji, tak aby popełnić akt terrorystyczny w Pałacu Kryształowym, gdzie odbywała się muzyczna impreza – podano.

Azerbejdżańskie służby bezpieczeństwa zatrzymały domniemanych członków przestępczego gangu w trakcie oddzielnych operacji w Baku, Gandży i Sumgaicie, a także w innych regionach – podało ministerstwo, nie precyzując daty aresztowań. Poinformowano też, że niektórzy członkowie ugrupowania stawiali opór i zostali zlikwidowani.

Ministerstwo bezpieczeństwa narodowego postanowiło nie ujawniać tej informacji podczas konkursu Eurowizji, aby nie doszło do paniki wśród obywateli i zaproszonych gości – wyjaśnili przedstawiciele resortu.

Przed konkursem piosenki Eurowizji, którego finał odbył się w sobotę, w Baku zatrzymano kilkudziesięciu antyrządowych demonstrantów wznoszących hasła wolnościowe. Udaremniono też przeprowadzenie innych demonstracji przeciwko łamaniu w kraju praw człowieka.

Więcej na: money.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook