Egipt przepuścił pomoc dla Strefy Gazy

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Egipt przepuścił 30 ton pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy. Transport z Europy przejechał przez lądowe przejście graniczne w Rafah. Arabia Saudyjska zadeklarowała przekazanie 70 mln dolarów na budowę nowych domów w Gazie.

Dzięki przedsięwzięciu o nazwie „Miles of smiles” (mile uśmiechów), zorganizowanemu przez dziesięć europejskich organizacji, do Gazy trafiło 30 ton wyposażenia medycznego, dwanaście karetek oraz żywność dla dzieci.

Pomoc przypłynęła statkiem z Wenecji do Egiptu, gdzie została przeładowana na ciężarówki. Wraz z transportem do Gazy wjechało kilkudziesięciu działaczy organizacji pomocowych.
Według wojskowych źródeł izraelskich, przedsięwzięcie to dowodzi, że nie ma potrzeby walki z blokadą Gazy, a wybierająca się w drogę druga edycja „Flotylli Wolności”, która stawia sobie taki cel, będzie jedynie prowokacją, nie mającą nic wspólnego z dostarczaniem pomocy.

Jak poinformowała Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA) – Arabia Saudyjska zadeklarowała przekazanie 70 milionów dolarów na budowę nowych domów w Strefie Gazy.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze