Egipt po Mubaraku. Chrześcijanie i małe dziewczynki

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Większość chrześcijan żyjących blisko granicy egipsko-izraelskiej zdecydowało się na ucieczkę po tym, jak islamscy terroryści otworzyli ogień do właścicieli chrześcijańskiego sklepu. Wyjazd 9 rodzin, które tworzyły małą enklawę chrześcijańską, to kolejna odsłona nowej rzeczywistości islamistycznego Egiptu.

– Koptyjskie rodziny chrześcijańskie zdecydowały się wyjechać ze strachu o swoje życie po wielu groźbach i zbrojnych atakach. Po Synaju krążą ulotki wzywające do mordowania chrześcijan – powiedział agencji Reuters ksiądz Mikhail Antwan z koptyjskiego kościoła w El Arisz na Synaju (Egipt).

Tymczasem egipski duchowny szejk Yassir Barhami (na zdjęciu), który zasiada komisji parlamentarnej przygotowującej nową konstytucję Egiptu, oświadczył w telewizji, że 14-letnie dziewczynki zgodnie z islamem mogą uprawiać seks i jego zdaniem już 14-latka powinna móc wyjść za mąż. Szejk proponował obniżenie wieku dopuszczającego zawarcie małżeństwa do 14 lat i dodał wspaniałomyślnie, że nawet dziewczynka w wieku 9-10 lat może zostać żoną – pod warunkiem, że ma już pierwszą miesiączkę za sobą.

Wiecej na: izrael.org.il

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze