Egipt ciągle w nastroju rewolucyjnym

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W piątek, w drugą rocznicę rewolucji przeciwko dyktaturze Mubaraka, część jej uczestników chce rozpocząć kolejną, przeciw rządzącym islamistom

Cele Rewolucji 25 Stycznia nie zostały osiągnięte – uważa opozycja. A przywódcy młodzieży, która była najbardziej widoczna podczas demonstracji na początku 2011 roku, mówią o ukradzionej rewolucji.

– Sytuacja jest bardzo niestabilna, nie jest jasne, kto wygrał, a kto przegrał. Nawet Hosni Mubarak jeszcze do końca nie przegrał, ma wznowiony proces. Bractwo próbuje ukraść rewolucję, mówiąc Amerykanom, że tylko ono może zapewnić realizację ich interesów w regionie – skomentował dla „Rz” politolog Said Sadek, profesor Amerykańskiego Uniwersytetu w Kairze.

W piątek, jak dwa lata temu, plac Tahrir w centrum Kairu ma się zapełnić tysiącami ludzi. Może być niespokojnie. Rządzący islamiści nie wyprowadzą swoich zwolenników na ulice, obawiając się starć.

Więcej na http://www.rp.pl

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze